Ubisoft ve Massive Entertainment, Star Wars açık dünya oyununu duyurdu

14 Ocak 2021

tarihinde Abdulkadir Öcal paylaştı
Abone Ol

Lucasfilm Games, Ubisoft tarafından yeni bir açık dünya Star Wars oyunu çıkarılacağını duyurdu! 
 

Bu haftanın başlarında, Lucasfilm markası altında çıkacak tüm oyun başlıkları için Lucasfilm Games adında yeni bir kimlik duyurulmuştu. Bu duyuruyu takiben de Bethesda tarafından da Indiana Jones oyununu ilk duyurusu yapıldı. Bugün ise hikaye odaklı ve açık dünya yeni bir Star Wars oyununun duyurusu yapıldı. 

Oyunun geliştirilmeye yeni başlandığı düşünülürse şuan açıklanacak pek fazla detay bulunmıyor. Şuanlık oyun hakkındaki bilgiler yapımcı ekibin kim olduğundan ibaret. Oyun, Massive Entertaintmen tarafından geliştirilecek. Hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse Massive Entertainment, İsveç merkezli ve ve Ubisoft'a bağlı bir oyun stüdyosu. Şirket, 2008'den beri Ubisoft tarafından yönetiliyor. Stüdyo, Ground Control, World in Conflict ve Tom Clancy's The Division 2 gibi oyunları geliştirdi. Oyunun kreatif direktörlüğünü ise daha önce The Division 2 ve The Crew'de görev alan Julian Gerighty yapacak. 

Electronic Arts'in elinde bulundurduğu Star Wars oyun lisansı 2023'te bitecek. Ubisoft ortaklığıyla bir oyun geliştirdikleri düşünüldüğünde EA ile yapılan anlaşmanın yenilenmeyeceği düşünülüyor.
© all rights reserved
made with by templateszoo