Esaretin Bedeli'ni Sevenlerin İzlemesi Gereken 10 Film

13 Eylül 2021

tarihinde Abdulkadir paylaştı
Abone Ol

Esaretin Bedeli yani The Shawshank Redemption, Frank Darabont'un yazdığı ve yönettiği 1994 yapımı bir Amerikan dram filmidir. Başrollerinde Tim Robbins ve Morgan Freeman'ın yer aldığı film bankacı Andy Dufresne'in Shawshank Eyalet Hapishanesinde ömür boyu hapis cezasına çarptırılmasını anlatır. Eğer Esaretin Bedeli'ni izlediyseniz ve bu filme benzer yeni filmler arıyorsanız aşağıdaki liste tam size göre: 

1- Schindler's ListSoykırım sırasında bir adam, operasyonunu Nazilerden saklamaya çalışırken yüzlerce Yahudi'nin hayatını kurtarmak için savaşır.

Yıl: 1994
Yönetmen: Steven Spielberg
Oyuncular: Liam Neeson, Ralph Fiennes2- Forrest GumpOrtalamanın altında bir IQ'ya sahip bir adam, son derece dolu ve üretken bir yaşam sürme yolunda muazzam engellerin üstesinden gelir. Yol boyunca, Amerikan tarihi ve kültürü ile etkileşime girer ve onları etkiler.

Yıl: 1994
Yönetmen: Robert Zemeckis
Oyuncular: Tom Hanks, Robin Wright


3- Big Fish


Babasının yaklaşmakta olan ölümünü öğrendikten sonra, yabancılaşmış bir oğul, sonunda babasının hayat hikayelerinden hangilerinin gerçek ve hangilerinin kurgu olduğunu belirlemeye karar verir.

Yıl: 2004
Yönetmen: Tim Burton
Oyuncular: Ewan McGregor, Albert Finney


4- Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi (The Curious Case of Benjamin Button)Kendisini geriye doğru yaşlandıran bir hastalıktan muzdarip bir adam olan Benjamin Button'ın hikayesi.

Yıl: 2008
Yönetmen: David Fincher
Oyuncular: Brad Pitt, Cate Blanchett


5- Şikago Yedilisi'nin Yargılanması (The Trial of the Chicago 7)Chicago'daki 1968 Demokratik Ulusal Konvansiyonu'nda ayaklanmaları kışkırtmak amacıyla komplo kurmak ve eyalet sınırlarını geçmekle suçlanan bir grup Vietnam Savaşı karşıtı protestocu olan Şikago Yedilisi'nin hikayesi.

Yıl: 2020
Yönetmen: Aaron Sorkin
Oyuncular: Eddie Redmayne, Alex Sharp

6- Bridge of SpiesSoğuk Savaş sırasında, tutuklanan bir Sovyet casusunu mahkemede savunmak için bir Amerikalı avukat tutulur ve ardından CIA'in casusun Sovyet tarafından yakalanan Amerikan U2 casus uçağı pilotu Francis Gary Powers ile değiştirilmesini kolaylaştırmasına yardımcı olur.

Yıl: 2015
Yönetmen: Steven Spielberg
Oyuncular: Tom Hanks, Mark Rylance

5- The Help1960'larda Mississippi, Jackson'da, beyaz bir üniversite mezunu profesyonel bir yazarlık kariyerine başlamak için memleketine geri döner. Zengin sosyal çevrelerin evlerinde hizmet veren siyahi ev yardımının çalışma ilişkilerini araştırmak, bu süreçte toplumsal ikilemleri gün yüzüne çıkarmak ve zamanın şüpheli toplumsal adetlerini ortaya çıkarmak üzerine bir kitap yazmaya karar verir.

Yıl: 2011
Yönetmen: Tate Taylor
Oyuncular: Emma Stone, Viola Davis

4- The Longest Yard


Eski bir yıldız oyun kurucu olan Paul Crewe, mahkûmları hapishane gardiyanlarıyla karşı karşıya getiren bir oyunun oluşturulduğu hapishaneye gönderilir.

Yıl:
Yönetmen:
Oyuncular:

3- Fight Club


Bir adam ve yeni bulduğu arkadaşı, kendini kargaşa ve şiddete adamış bir grup adamla bir kulüp kurar.

Yıl: 1999
Yönetmen: David Fincher
Oyuncular: Brad Pitt, Edward Norton

2- Dallas Buyers Club


1985'te AIDS teşhisi konan Dallaslı Ron Woodruff'un yarı otobiyografik bir öyküsü. ABD'de hayatta kalabilmek için ihtiyaç duyduğu bakımı alamayan Ron, kendisi ve diğer birçok AIDS hastası için Meksika'dan ilaç almak için bir plan tasarlar.

Yıl: 2013
Yönetmen: Jean-Marc Vallée
Oyuncular:  Matthew McConaughey, Jennifer Garner

1- The Green Mile


Ölüm hücresindeki bir güvenlik görevlisi, dünyanın en sefil adamlarından bazılarıyla ilgilenir, ancak iki genç kızı öldürmekle suçlanan devasa bir yeni mahkum, onun üzerinde bir iz bırakır.

Yıl: 1999
Yönetmen: Frank Darabont
Oyuncular: Tom Hanks, Michael Clarke Duncan
© all rights reserved
made with by templateszoo